F. D. Škrudnievas

Fiodoras Dmitrijevičius gimė 1951 m. sausio 21 d. Maskvoje. Personalinis pareigūnas, branduolinio povandeninio laivo K-369 vadas, 1-ojo laipsnio kapitonas rezerve, laikinai einantis Rusijos Federacijos valstybės patarėjo pareigas, visuomenės ir politinis veikėjas, Rusijos mokslo ir technikos draugijos įkūrėjas ir vadovas, užsiimantis proveržio technologijomis – toki pagrindiniai autobiografiniai Fiodoro Dmitrijevičiaus Škrudnievo gyvenimo etapai šiandiena. Būdamas daugybės publikacijų Naujųjų Žinių tema, kurių pagrindus padėjo N.V. Levašovas ir A.M. CHatybovas, Fiodoras Dmitrijevičius per straipsnius ir KNYGAS, kuriant TECHNOLOGIJAS „SvetL“ padeda kiekvienam, einančiam Naujų Žinių ir studijų keliu, atrasti savo gyvenimo prasmę Naujojo pasaulio realybėse. Penkios knygos iš serijos „Tikrovės rekonstrukcija“ pateikia skaitytojui Naujas Žinias kaip vientisą sistemą apie kosmofizinių idėjų Visatą. Viskas, kas jose parašyta, nėra tai, kas buvo dėstoma mokykloje ar universitete, tiksliau, yra visiškai KITAIP. Ateina supratimas, kad žmogus, norintis įgyti Naujų Žinių, turi viską išmokti iš naujo.

F.D. Škrudnievas, kaip mokslininkas, siūlo mums visiems SISTEMĄ, KAD SUFORMUOTI naują pasaulio perspektyvą, padedančią naujai pažvelgti į viską per N. V. Levašovo, A. M. Chatybovo, B. V. Makovo, N. A. Morozovo, A. A. Lučino darbus. Fiodoras Dmitrijevičius suteikia mums unikalią galimybę keistis ir tobulėti, taip atrandant tikslą savo talentuose ir įgūdžiuose.

 

Asmeninė F. D. Škrudnievo svetainė: https://shkrudnev.com

    Ne taip baisu, kaip atrodo …..

 

Autorius. F. D. Škrudnievas

         (apie koroną virusą nCoV-2019 ir ne tik apie jį…)

                                                  Kiek žmogus nugali baimę,  tiek – jis yra žmogus.                                                                                                                                

Civilizacija, patekusi į „vystymosi“ aklavietę, veltui bando rasti išeitį iš jos, naudodama patarimus mokslo, religijos, politikos, ekonomikos ir kitais įprastais žinomais įrankiais bei priemonėmis. NESĖKMINGUMAS BANDYMŲ – ne dėl klaidų, nepakankamos kvalifikacijos siūlančių receptų ar naudojamos techninės bazės netobulumo. Problema yra gilesnė – klaidinga materialistinė pasaulėžiūra, neteisingos žinios apie žmogų (net kinų informacija apie akupunktūros taškus yra neišsami – galimybės paveikti kūną yra platesnės ir nuolatinės, net ir be akupunktūros) ir aplinkinio pasaulio (kai kurie mokslininkai nesėkmingai bando sudaryti pasaulio vaizdą „iš fragmentų“ dalelių, akseleratorių bombarduojamų, esant minimalioms nedalomoms elektrinės ir magnetinės energijos dalelėms; kiti – sugalvoti, kodėl pučia vėjas ir iš kur lyja lietus); gana drąsu – paaiškinti vykstančius pokyčius, nesuprantant jų šaltinių, klaidingos nuomonės apie žmogaus egzistavimo Žemėje tikslą.

Samprotavimas paprastam žmogui

Autorius. F. D. Škrudnievas

 

 

Ruošėmės krizei, atidėliojome «juodai» dienai, o pandemijai pasirodo esame nepasirengę. Kiek pinigų buvo išleista armijai modifikuoti – ir viskas veltui: nematomas priešas nepastebimai išsiveržė, nei jį nušausi, nei susprogdinsi.

  Kovo 30 d. 199 šalies gyventojai tapo užkrėsti koronavirusu, pasaulyje sergančių skaičius viršijo 744 290 žmonių, 35 358 mirė. Rusijoje per dieną susirgo dar 305 žmonės, iš viso 1839 ir 58 regionuose, 72 pasveiko, 11 mirė.

  Pasaulis yra karantine. Prezidentas Putinas paskelbė savaitės trukmės „atostogas“ visoje šalyje. Žmonės sumišime dėl „tokio dosnumo“!

  Visame pasaulyje šalies valdžia bando įtikinti žmones sėdėti namuose. O jau pokalbių kiek – kai kurie mano, kad pandemija yra žmonijos išbandymas. Kiti – Dievo bausmė! Tretieji – provokacija, siekiant pasipelnyti. Ketvirtieji, tai – yra „elitos sąmokslas“, kurio tikslas – sumažinti pasaulio gyventojų skaičių. Penktieji – yra perspėjimas mūsų civilizacijai, o pats mirtinas virusas – kosmoso pasiuntinys.

Medicina ir mūsų sveikata!

Autorius. F. D . Škrudnievas

Jeigu mintimis grįžtume į aštuoniasdešimtuosius praėjusio amžiaus metus, iškart pastebėsite šiuos reikšmingus pokyčius mūsų gyvenime: didelis kiekis prekybos taškų ir prekiaujančių žmonių, taip pat vaistinių gausa, kuriose galima rasti didelį kiekį cheminių junginių, kurie vadinami vaistais, visiems gyvenimo atvejams arba jo pabaigai. Praktiškai ant kiekvienos gatvės kampo, galima rasti vaistinę, į kurią kaip musės prie medaus, teka nenutrūkstamas žmonių srautas, praradusių sveikatą, kad vėl  įgautų paskutinę viltį, tapti sveiku. O toliau šis srautas, neregima ranka, palengva nukreipiamas į poliklinikas ir ligonines, savotišką Amžinybės priepirtį, po kurio arba kuriame ir baigia neilgą amžių, mūsų Motinėlėje  „Midgardo“ – Žemėje. Ir šiai nenutrūkstamai grandinei nėra galo.

Mažai kas susimąsto, kodėl gydytojai, netgi ankstyvosios ligos stadijoje, nepalieka žmonėms jokios vilties ir iškart siunčia į ligonines, o ne į sanatorijas? Kodėl pas mus šalyje nėra sveikatos kulto, praktiškai nevykdoma susirgimų profilaktika ir kodėl mes laukiam, kol liga pati pasibels pas mus į duris? Kodėl ką tik išvydusieji ši pasaulį vaikai, žalojami dideliu kiekiu skiepų, antibiotikų, ar kitokių cheminių viralų? Kodėl aukštosiose medicinos mokyklos moko tik gydyti ligonius, o ne kaip saugoti ir tausoti sveikatą? Ir dar daug tokių (kodėl?)

Изображение выглядит как человек, мужчина, костюм, носит</p>
<p>Автоматически созданное описание
Изображение выглядит как текст, внешний, книга, старый</p>
<p>Автоматически созданное описание

 Kristaus gimimui…

Informacinė palyda, tolima nuo tiesos.

 

Autorius. Fiodoras Dmitrijevičius Škrudnievas

    

Visa tai, ką įsivaizdavo ir pateikė mąstytojai iš bet kurios žinių sferos, visa tai yra informacinė palyda iš senosios Sistemos. Šiuo atžvilgiu visas pasaulio supratimas, kuris buvo pagrįstas pateikta informacija, neturintis nieko bendra su tiesa, atitinkamai, negali būti tikras pasaulio supratimas visomis jo apraiškomis, nesvarbu, ar tai moksline, ar religine reiškinių sfera.

Изображение выглядит как текст</p>
<p>Автоматически созданное описание
Изображение выглядит как текст, человек, внутренний</p>
<p>Автоматически созданное описание
Изображение выглядит как внешний</p>
<p>Автоматически созданное описание

 

KELIĄ Į TIESĄ NEPRADEDA NUO IŠDAVYSTĖS

 

Autorius. Fiodoras Dmitrijevičius Škrudnievas

    

 

Sunkiausia yra rašyti apie išdavystę, niekšybę ir melą tų, su kuriais praėjote tam tikrą savo gyvenimo atkarpą, sunkią ir atsakingą atkarpą. Kelio atkarpa, atnešusi konkretų rezultatą, rezultatas, kurį įvertino žmonės, išreiškę dėkingumą ir įvertinimą jums ir jūsų bendraminčiams. Rezultatas, kuris iš sumanymo – išsipildė ir tapo daugeliui labai daugybei žmonių VILTIES IR TIKĖJIMO savo pasirinkimo teisingumu, šiuo sunkiausiu visiems išbandymų metu. Eidamas savo gyvenimo keliu, eidamas ne vieną dešimtmetį, daug išmokau, supratau ir įvertinau, ir ne žodžiais, o darbais, užtikrintai žinau, kad už viską yra kaina. Ir juo labiau už niekšybes.

Изображение выглядит как текст, человек, внутренний</p>
<p>Автоматически созданное описание
Изображение выглядит как внешний</p>
<p>Автоматически созданное описание

Sukurti ir nesunaikinti… 

 

Autorius. Fiodoras Dmitrijevičius Škrudnievas

    

Pastarųjų dienų įvykiai daug ką paaiškino, ir tikiuosi leido suprasti – atsiverti sau, tai yra kažkas kita, nei užplūstančios emocijos, kylančios bendraujant tarpusavyje ne akis į akį, o grupėse ir tinkluose, sukurtos daugiausia vyraujančių pas kūrėją interesų rėmuose. Nes pagrindinis šių dienų trūkumas bendravime – tai TRŪKUMAS BENDRAVIMO. Aš nenoriu nieko kritikuoti, bet žiūrėdamas į tai suprantu, kad kai kurie yra užsiėmę ne bendravimu, o savimi šiame bendravime. Geriausia tokiame bendravime turbūt VIS GI – TYLA.

 

„SvetL“ ir vėžys

Autorius: Fiodoras Dmitrijevičius Škrudnievas

 Žmogaus organizmas turi priešvėžinę apsaugą, kuri veiksminga 83% atvejų. Bet tai ne paties organizmo „nuopelnas“, o smegenų galimybės. Smegenys per imuninę ir kitas sistemas dalyvauja žmogaus kūno priešvėžinėje gynyboje, tačiau imuninė sistema yra tik nedidelė šios gynybos dalyvė. Pagrindinis žmogaus kūno apsaugos nuo vėžio mechanizmas nėra imuninė sistema. Tai reiškia, kad imunologija neturėtų tikėtis reikšmingos pagalbos apsaugant nuo vėžio. Šiuolaikinė medicina remiasi imunologija ir mano, kad žmogaus organizmą nuo vėžio apsaugo imuninė sistema. Ši nuomonė iš esmės neteisinga. Atidžiau pažiūrėjus, imunologiniai duomenys, giriantys imuninės sistemos ir limfocitų priešvėžinius gebėjimus, pasirodo esą mitas.

2

F. D. Škrudnievas. 4 knyga. 2 skyrius. Informacija ir tik informacija.

Autorius: Fiodoras Dmitrijevičius Škrudnievas

2.4. Penkiais rubliais brangiau

 

Stovėdama priešais sergančio Žmogaus kūną, šiuolaikinė medicina yra aklavietėje – kad ir kaip kankintų ląstelės membranos teorijos, kad ir kiek pelių, jūrų kiaulyčių, beždžionių ir kalmarų panaudotų, kad ir kiek kandidatų, daktarų apsigintų, kad ir kiek akademikais apsirengtų -„atgaivinti lavoną“ DABARTINIAME ETAPE PAŽINIMO NE – GALIMA – MA. Visos mūsų šiandienos diskusijos apie žmogaus struktūrą yra tiesiog juokingos, nesvarbu, kas priima tokius sprendimus – eiliniai piliečiai virtuvėje, neturintys specialaus išsilavinimo ar aukšti medicinos laipsniai, apsupti darbuotojų moderniausiose laboratorijose. Taip atsitinka dėl tos paprastos priežasties, kad žmonija šiame vystymosi etape net neturi nuotolinio supratimo apie tai, kaip gyvos ląstelės iš tikrųjų egzistuoja ir yra kontroliuojamos. Šiandien žmonės turi daug visokių hipotezių ir teorijų apie blogą žmogaus kūno sveikatą ir būdus, kaip su ja kovoti. Tačiau tikrosios padėties požiūriu jie visi yra juokingi ir laukiniai – tai yra kažkas panašaus į šamanizmą.

2
C:UsersAlgisPictures1_03.1 (1).jpg
http://rnto.club/img/up/images/1_03.4.png
http://rnto.club/img/up/images/1_03.5.jpg

1_03. Mokslinė bazė “SvetL”

Autorius. Fiodoras Dmitrijevičius Škrudnievas

Mūsų užduotis ne būti „pagalbininkais“,

Bet turime sunaikinti ir atsikratyti nuo visko kas nereikalinga,

ar gali kažkaip trukdyti vystytis žengiant į tiesą ir

su Tiesa.

 

Išnagrinėjus jūsų klausimus, kurie jums kilo per praėjusius metus, mums buvo leista imtis šio darbo ir suteikti pagalbą suprantant, kas vyksta prieš jūsų akis, tiesos pažinime, kad galėtume judėti pirmyn…

Melas, pusė tiesos, atitraukimas nuo to, kas iš tikrųjų vyksta dėl vadinamojo „valdančiojo elito“, kuris automatiškai bando išlaikyti „savo„ dominavimą “mūsų atžvilgiu“, šiandien negali būti kliūtis tiems, kuriems leidžiama kalbėti tiesą ir tik tiesą, kad ir kaip ją suvoktų aplinkiniai žmonės. Mes norime jums visomis mums prieinamomis priemonėmis perduoti tik tai, ką galime viešai atskleisti iš visos šiandien turimos informacijos. Mes taip pat pasakosime apie tas ateities technologijas, kurios jau veikia šiandien, sukeliančios nepaprastą požiūrį į žmones, kurie vis dar patiria senų dogmų įtaką ir vadinamojo „šiuolaikinio mokslo“ žinias. Išvadas daryti Jums.Bet mes norime, kad žinotumėte, jog nedaug laiko skiriama suprasti viską, ką Jūs, mokydamiesi šios informacijos,suvokiate ir priimate arba nepriimate sau ir savo požiūriui kelyje į tikrąjį racionalumą vertinant tai, kas vyksta.

Šiandien tai Jūsų ir niekieno kito pasirinkimas.

Изображение выглядит как текст, книга Автоматически созданное описание
Изображение выглядит как текст, книга Автоматически созданное описание

Vienintelis vaistas nuo ligų – specifinė pagalba imuninei sistemai …

Autorius. Fiodoras Dmitrijevičius Škrudnievas

Osteochondrozė pasireiškia masiškai …

Vienintelis vaistas nuo ligų yra ne specialistų stebėjimas ir ne gydymas, o specifinė pagalba imuninei sistemai t.y. sugebėjimas priversti organizmą gaminti (arba įnešti iš išorės) tokių medžiagų, kurios pakeltų jo sugebėjimus į aukštesnį lygį, t.y. jį kokybiškai patobulintų. Kokybiškai ir tinkamai veikianti imuninė sistema ne tik susitvarkys su daugeliu ligų sukėlėjų, bet ir išvalys organizmą nuo negyvybingo, parazitinio audinio masės. Įnešti iš išorės nereiškia, kad reikia vartoti tam tikrus vaistus – organizmą „priversti“ gali tik Smegenys, kurioms turėtų būti suteikta tinkama pagalba.

APIE VAIKIŠKĄ KULONĄ …

Autorius. Fiodoras Dmitrijevičius Škrudnievas

Visų pirma – bet kokią informaciją (o tuo labiau tą, kuri veda paskui save tam tikrus veiksmus) nustokite priimti KAIP TIKĖJIMĄ (religiniu, aklu požiūriu) !!! Pirmiausia reikia joje pabandyti susivokti patiems, ir jei kažkas neaišku – užduoti klausimus tam, kam Jūsų manote, šiuo momentu galite užduoti! Po to viską suvokti ir tik tada – pritaikyti – TAI JAU JŪSŲ ATSAKOMYBĖ.

Antra – kas dėl „vaikiško“ Kulono. Vaikai, tiksliau sakant, darbas su jaunomis Smegenimis – tai labai rimtas ir atsakingas darbas! Todėl, savo laiku manęs daugelis prašė „pagaminti“ „Vaikišką gaminį“. Nerašysiu daug subtilybių – tai yra pas N. Levašovą, kalbant apie vaiko vystymąsi iki 5 metų, po to iki 12 metų ir toliau. Bet Programos buvo padarytos nuo 6 metų, ir aš apie tai kalbėjau ne kartą! O tai, kad tai „nepažymėta“ Instrukcijose – tam yra sava ir gana rimta priežastis.

Logo Svetl

 PRISIMENU IR BRANGINU…      

Net mano mirtis bus naudinga,

vienijanti žmones kovoti už savo ateitį,

kurioje nėra vietos melui ir niekšybei …

N.V.Levašovas

2021 m. vasario 8 d. sukaktų 60-metų nuo Nikolajaus Viktorovičiaus Levašovo (1961–2021) gimimo.
Pati data apie Žmogų visada kalba nežymiai. Niekada nežinai, kad žmonės kiekvieną dieną švenčia savo gimtadienius ir jubiliejus, iš ko dažniausiai sužinai tik apie amžių ir ne daugiau. Gamtoje yra toks procesas, vadinamas sedimentacija – nusėdimas. Taigi žmogaus gyvenimas šiek tiek primena šį procesą, kurio rezultatas pasimato po gyvenimo – visa tai yra atlikti darbai ir veiksmai, palikimas, kurį paliko žmogus. Nusėdimo greitis priklauso nuo pasiekto žmogaus masės ir dydžio per visą nugyventą gyvenimą, taip pat nuo asmens formos ir tankio … Taigi akivaizdu, kad gyvenimo trukmė dar nėra kriterijus, pagal kurį gali spręsti apie žmogų kaip visumą. Viltingai žmogus turi pripažinti, kad jo gyvenimas neapsiriboja asmenybe nuo gimimo iki mirties ir kad jo suvokiamas tikslas yra pasiekiamas tikslas! Tai, kad jo siekimas, visos tiesos suvokimas ir didžiausias suvokimas (jo ir pasaulio gyvenime) susideda ir visada susideda iš jo gyvenimo darbo, neatsiejamo nuo viso pasaulio gyvenimo. Tačiau čia susiduriame su paradoksu – iš Visumos gautą tikslą galima pavadinti gyvenimo prasme. Tačiau neįmanoma pažinti Visumos, o tai reiškia absoliučios tiesos pažinti neįmanoma.

MĄSTAU, BET NESISKUNDŽIU…

(suteikimas Pagalbos žmonėms…)

Autorius: Fiodoras Dmitrijevičius Škrudnievas

Klausimas suteikimo pagalbos gerinant sveikatą žmonėms su MANO TIESIOGINIU DALYVAVIMU sąveikaujant (derinant) su „SvetL“ Programomis ir be jų, man pastaruoju metu TAPO LABAI SKAUSMINGAS. Žinoma, aš supratau ir suprantu, kad praktiškai pats jį inicijavau savo veiksmais, pradedant nuo 2013 m. Bet tai buvo kelias pažinimo. Jei norite, – tam tikras „eksperimentas“ sąveikaujant su Programomis, suprantant fiziką jų taikymo, ir ne tik sveikatos gerinimo klausimais. Tiesą sakant, ateityje tai ir leido man, remiantis, atsiradusiomis žiniomis ir patirtimi, jei galima taip pasakyti, – TOBULINTI esamas Programas ir KURTI NAUJAS, atsižvelgiant į besikeičiančią tikrovę. Būtent tai buvo nepaprastai svarbu ir, mano nuomone, – pateisinama. Mane pirmiausia domino galimybė iš N. Levašovo ir A. Hatybovo darbų gautas teorines žinias paversti praktiniais rezultatais.

      F. D. Škrudnievas. Atsakymai į klausimus.

Tema: „SvetL technologijos“

 

Klausimas: Yra žinoma, kad mūsų Smegenys dirba tik 2–5 proc. Jei taip yra iš tikrųjų, ką tai reiškia? Dauguma smegenų ląstelių neveikia? Ar jos miega, ar nevykdo impulsų? Kaip tai gali būti gyvame organizme? Arba jos veikia ir prisisotina informacijos? Gal mes kalbame apie Smegenis neinercinėje būsenoje? Tačiau šiuolaikiniai mokslininkai apie tai nežino, o visi, kas netingi, smegenų efektyvumą deklaruoja 2–5 proc.

Kaip šiuo požiūriu vystosi „SvetL“ naudotojų smegenys? Kokiu lygiu? Su fiziniu kūnu viskas aišku – įjungėte įrenginį, įdiegėte programą ir ji veikia nurodytuose organuose didžiausios svarbos tvarka. Toksinai pašalinami, o ląstelės atnaujinamos beveik tobulos būsenos. Akivaizdu, kad tai vyksta atnaujinant ryšius su smegenimis. O kas nutinka pačioms smegenims? Kaip keičiasi jų kokybės charakteristikos? Konkrečios smegenų dalys – žievė, smegenėlės, hipokampas, pagumburis ir kt.

ATSAKYMAS:

Tiek daug jau buvo pasakyta ir parašyta šiuo klausimu …

"Šešiakampis"

      F. D. Škrudnievas. Atsakymai į klausimus.

 

Kodėl  neskelbiate medžiagos spausdintine forma; kodėl nenurodomos tikslios objektų ir kompleksų vietos; kodėl nenaudojate jau žinomų viešųjų autorių medžiagos; ar galite surengti atvirus susitikimus ir seminarus su gerbėjais. Kaip oficialios galios struktūros kuria santykius su jumis, ar jos turi pagalbą ir ar jos įsiklauso į jūsų informaciją, ar sulaukiate neigiamo požiūrio ir pasipriešinimo iš jų pusės?

  Prieš jus organizuojamos kitos opozicijos ir kokios pagalbos reikia; kaip  jaučiatės dėl įvairių politinių judėjimų ir partijų, kodėl nedalyvaujate politikoje?

   ATSAKYMAS :

   Visame pasaulyje žinomi mokytojai ir mąstytojai už būtiną naudingą jų pateiktos informacijos pateikimą  pripažino tikslią metodiką: „pasakojimas su pasirodymu“.  Šią techniką taip pat naudosime atsakydami į kai kuriuos aukščiau pateiktus klausimus.

Logo Svetl
Logo Svetl

       

Rekomenduoju visiems – išbandžiau ant savęs

                 

Autorius: Fiodoras Dmitrijevičius Škrudnievas

Randame beržą ir, geriausia, ne prie kelio. Paimkite trijų litrų stiklainį (bet kokį).
Prikišame jį beržo lapais nesugrūsti , bet ir ne paviršutiniškai.
Imame Vandenį ir verdame jį, beveik iki užvirimo (burbuliukai prasidėjo – stop). Vandens turėtų būti ne mažesnis kaip 2,5 litro (virdulys).
Užpilam stiklainį šiuo karštu vandeniu ir padedam į tamsią vietą. Tai bus Jūsų skysta piliulė.
Kitą rytą – išpilame užpilą, kurį laikysime šaldytuve stikliniame inde (tas pats stiklainis ar grafinas, gali būti krištolinis).

Logo Svetl

                       Cholesterolio laikas!        

Autorius. F. D. Škrudnievas

      Žinomas Vienos chirurgas ir mokslininkas Teodoras Billrothas (gerai žinomas dėl savo autorinių operacijų, kai pašalinama skrandžio dalis skrandžio opos ligos atveju) paprašė savo mokinių atlikti įdomų eksperimentą. Iš ožkų ir avių buvo pašalinta skydliaukė. 

Rezultatas buvo visiškai paradoksalus. Operacija lėmė staigų cholesterolio lygio šuolį ir bendrą arterijų, įskaitant vainikinių arterijų, aterosklerozę. Taigi, žolėdžiams, kurie niekada nėra bandę gyvulinio maisto, kuriame yra cholesterolio, atsirado aterosklerozė. 

 

Buvo įtarta, kad sumažėjusi skydliaukės funkcija gali sukelti aterosklerozę. Vėliau šios prielaidos pasitvirtino žmonėms. Būtent nepakankama skydliaukės funkcija, o ne gyvūniniai riebalai yra viena iš pagrindinių aterosklerozės priežasčių. 

                       1_16. Kvėpuoti ant „SvetL“ ar nekvėpuoti Štai kur klausimas!       

Autorius. F. D . Škrudnievas

Sąvoka  kvėpavimas  vartojama kalbant apie procesus, kurių metu gyvūnai ir augalai suvartoja deguonį, išskiria anglies dioksidą ir paverčia energiją tokia forma, kurią galima naudoti biologiškai, pavyzdžiui, į cheminę energiją, esančią ATP fosfatiniuose ryšiuose. (adenozino trifosfatas)  (esant t = 3,6 K).

 

Specializuotas organas turi būti plonos sienelės (šios sienelės membrana turi būti pusiau laidi), kad netrukdytų difuzijai; jo paviršius visada turi būti šlapias, kad deguonis ir anglies dioksidas ištirptų vandenyje (geriau ištirpinti atskirame mėgintuvėlyje); galiausiai jis turi būti gerai aprūpintas krauju. Esant netiesioginiam kvėpavimui, dujų mainai tarp kūno ląstelių ir aplinkos apima dvi fazes – išorinę ir vidinę. Išorinis kvėpavimas – tai dujų mainai difuzijos būdu tarp išorinės aplinkos ir kraujo, naudojant specializuotą organą, pavyzdžiui, žinduolių plaučius. Vidinis kvėpavimas – tai dujų mainai tarp kraujo ir kūno ląstelių. Dujų perdavimą tarp šių dviejų fazių atlieka ??? per kuriuos deguonis patenka į plaučius. (Dujų pernešimą tarp dviejų šitų fazių atlieka kraujotakos sistema).